קייטרינג לחינה

טקס החינה הוא אירוע מקדים לחתונה או בר מצווה, אירוע קטן שמיועד לסביבה הקרובה ביותר כדי להכניס את כולם לאווירה החגיגית לקראת יום האירוע. כיום רק מעטים מקיימים את הטקס באירועי בר מצווה ולרוב הם עורכים את החינה כחלק בלתי נפרד מהאירוע עצמו, לעומת זאת בחתונות הדבר שונה וטקס החינה הוא אירוע נפרד לגמרי שנערך כמה ימים לפני החתונה. באירוע חינה לפני חתונה נהוג להשקיע ואף להזמין קייטרינג לחינה כדי להגיש לאורחים מזון אותנטי וטעים שישלים את החוויה המיוחדת של הטקס עצמו ויעצים את ההתרגשות מיום האירוע שקרב ובא.

מתי עושים אירוע חינה ?

כעיקרון לפני אירוע החתונה יש 2 אירועים מקדימים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהקסם הכללי שמלווה את יום החתונה – יום הטבילה במקווה וטקס החינה. מאחר וביום הטבילה של האישה במקווה אסור שיהיה דבר שחוצץ בינה ובין המים המטהרים, ומאחר וטקס החינה כולל מריחה של החומר על כף היד וספיגתו בעור משאירה כתם צבע שיורד רק לאחר כמה ימים, נהוג לקיים את אירוע החינה רק לאחר הטבילה במקווה ויש כאלו שאף מחברים את שני האירועים יחד ומיד לאחר הטבילה עורכים את מסיבת החינה לכלה.

על פי המנהג העתיק היה נהוג לקיים את אירוע החינה בלילה שלפני יום החתונה, והטקס המסורתי היה מסמל את מעבר הזוג מחיי רווקות לחיי נישואין. כתם הצבע שנספג מחומר החינה על כף היד, הוא סימן לשפע שהזוג עתיד לקבל. צורת הכתם מרמזת על צורה של מטבע והישארותו על כף היד היא סימן לברכה שעתידה להתקבל ולהישאר בחיי הנישואין של הזוג.

 

אופי האירוע

במסורת היהודית נשים נהגו לערוך את טקס החינה בנפרד מהגברים, הן מטעמי צניעות והן מצד הגברת הציפייה למפגש של הזוג ביום החתונה מתחת לחופה. כיאה לנשים שחוגגות בנפרד מהגברים, טקס החינה הפך למסיבה מושקעת ויש לא מעט שמוותרות על מסיבת רווקות ומחשיבות את החינה גם כמסיבת רווקות. לרוב יהיה מדובר באירוע קטן בבית או באולם אירועים קטן, חשוב לזכור להזמין צלם אירועים שינציח את האירוע המיוחד וכמובן להזמין קייטרינג לחינה שיגיש לאורחים אוכל מושקע וטעים, עם כל הצבעים והסגנון המיוחד שמאפיין אירוע חינה מסורתי.

הכנות לחינה

את שלב ההכנות לחינה מתחילים בקביעת המקום שבו טקס החינה ייערך. ניתן לחפש אולמות לחינה בשלל סגנונות שונים, החל באולמות אירועים וכלה במסעדות שמציעות אירועים קטנים בחלל המסעדה. במידה ויש לכם או למישהו מהקרובים שלכם בית פרטי, את החינה כמובן שאפשר גם לערוך בבית. בהתאם למקום שתבחרו לצורך קיום החינה, אפשר יהיה להמשיך ולתכנן את יתר הפרטים כגון הזמנת קייטרינג לחינה, עיצוב המתחם באלמנטים מסורתיים, השגת תלבושות לחינה, שריון צלם אירועים, קביעת סידורי איפור ושיער, וכל יתר הדברים שנדרשים עבור אירוע החינה.

בחירת תפריט קייטרינג לחינה

מאחר ולרוב אירוע חינה הוא אירוע קטן ואינטימי, אפשר לבנות תפריט אירוע ממוקד מאוד שיקלע בצורה מדויקת לטעמם האישי של כל האורחים שהזמנתם. בתור התחלה אתם צריכים להחליט על סגנון הסעודה שתרצו – חלבי, בשרי או טבעוני, ובהתאם לזה תוכלו להזמין קייטרינג לחינה שיספק את המזון ואת הציוד שנדרש להגשתו באירוע. חלק חשוב מאוד בכל אירוע חינה, זה מזנון הקינוחים. מזנון הקינוחים עומד כחלק בלתי נפרד מעיצוב מתחם האירוע ומוצגים בו קינוחים מסורתיים שמזוהים עם טקס החינה, לרוב אלו קינוחים מרוקאיים כגון עוגיות ריפה, שבקייה, מעמול סולת, עוגיות מרציפן ועוד..

מאחר ומדובר באירוע קטן, בין אם הוא נערך בבית ובין אם באולם אירועים לחינה, ברוב המקרים תוכלו להזמין מגשי אירוח של אוכל מוכן לאירועים ולא תצטרכו להזמין קייטרינג לחינה שיגיע עם צוות מלצרים וכו', כך תוכלו לחסוך בהוצאות עלות הקייטרינג ובגלל השמירה על מחיר קייטרינג נמוך תוכלו להקצות תקציב גדול יותר להזמנת תפריט עשיר ומושקע, כלי הגשה מפוארים ועיצוב מזנון הקינוחים בצורה מרשימה שתואמת את האווירה המיוחדת של טקס החינה המסורתי.

התקשרו עכשיו