כל מה שאסור לעשות כשמזמינים קייטרינג לאירוע שלכם

אם חושבים להיעזר בשירותי קייטרינג, נראה שאירוע משמח עומד בפתח. נראה שמישהו מתחתן, יש יום הולדת משמעותי, מישהו נולד, החברה חוגגת השקת מוצר וכדומה. ההיסטוריה מלמדת שחגיגות הולכות ביחד עם אוכל איכותי, ואכן כל חג ויום שמח כולל ארוחות מושקעות. מכאן שאם גם אתם עומדים לחגוג אירוע מיוחד ועל כן מבקשים להיעזר בשירותי קייטרינג, מוזמנים לבצע זאת על הצד הטוב ביותר – להימנע משלל טעויות נפוצות בתחום.

מבחינה קולינרית אל תתייחסו אל כל האורחים כשווים

ידוע שעל טעם ועל ריח אין להתווכח, אך יש דגשים קולינריים שתמיד דורשים התייחסות. הכוונה היא שברגע שעומדים לבחור תפריט, יש לקחת בחשבון שגם אם אתם אוהבים בשר ייתכן שרבים בכלל צמחוניים. כמו כן קחו בחשבון שילדים לא אוכלים כמו מבוגרים, שחלק מהמוזמנים עשויים לאכול רק בהשגחת הרב מחפוד, שחלק מהמוזמנים המבוגרים לא יכולים לאכול מנות שקשה ללעוס וכדומה. מכאן כאשר מרכיבים תפריט ומנסים להבין כמה מנות להזמין, והאם לבחור קייטרינג בשרי או חלבי, התחשבו בראש בסך המשתנים, כך שבעת האירוע כולם יהיו מרוצים.

המלצה עבור התייעלות – אם האירוע קטן, שווה לערוך בירור מקדים אודות הדגשים הקולינריים של סך האורחים. כיצד? בעת שליחת ההזמנה, ניתן להוסיף כוכבית בה מבקשים לציין האם טבעוניים, אלרגיים, או האם מקפידים על כשרות מסוימת.

אל תתביישו לציין כל פרמטר חשוב בחוזה

אין ספק שתחום האוכל נוגע למקצועיות וליצירתיות, אך כאשר נעזרים בשירותי קייטרינג, מדובר בסגירת עסקה, ועל כן ממש כפי שסוגרים נופש בחו"ל באופן מדוקדק, כך גם סוגרים הזמנת קייטרינג. זה אומר שיש לציין כמה מנות ספייר מבקשים, מהו המחיר המיוחד של מנת ילדים, אלו תוספות הובטחו שיתווספו לחבילה, באיזה אופן האוכל אמור להיות מוגש, כמה משלמים למלצרים, עד מתי ניתן לבטל את האירוע ללא עלות (ומהי העלות במקרה של ביטול ברגע האחרון), מתי וכמה משלמים בכול שלב, איזה אלכוהול נכלל בבר, איזה אלכוהול מביאים מהבית וכדומה.

אל תתנו לעלות המנה להכריע

אין זה סוד שאירוע מהווה הוצאה גדולה, כך שרבים מבקשים לחסוך. עם זאת, יש לדעת מתי , איפה וכיצד אפשרי לחסוך. קחו בחשבון שקייטרינג מאוד זול ככול הנראה מעיד על חוסר ניסיון, על מוצרים באיכות ירודה, על שירות בעייתי, על חוסר באנשי מקצוע וכדומה. המציאות מראה שבדרך כלל שווה לשלם מעט יותר עבור כל מנה, כדי לקבל תוצאה הרבה יותר שלמה ומרשימה. מבקשים לחסוך? עדיף לא על האוכל – אל תפגעו בפרמטר שאנשים נוהגים לשפוט בחומרה יתרה.

אל תיסגרו מראש על התפריט

קיבלתם המלצה חמה על קייטרינג טוב, כך שהחלטתם לערוך פגישה אישית ולהתקדם לעבר בניית התפריט? ובכן בנקודה זו אין זה יהיה חכם למהר להיסגר מראש על המנות הרצויות, אלא יהיה זה נבון להתייעץ בנושא עם בעל הקייטרינג. כך למשל מאד ייתכן שבמקום תפריט בשרי, תגיעו למסקנה שבשל שעת ואופי האירוע יותר מתאים להזמין קייטרינג חלבי, ושמבחינה כלכלית יותר נכון ללכת על מגשי אירוח. כמו כן, בעל הקייטרינג יידע להמליץ על מנות יותר אהובות, יידע להתאים בין אופי האורחים לבין סגנון המנות, יידע להכווין לעבר מנות שאינכם מכירים וכדומה. הרעיון הוא להבין מה מחפשים ומה מאפיין את הסגנון הקולינרי של האורחים, אך בו זמנית לבוא פתוחים ולקבל ייעוץ מקצועי. בהצלחה!

התקשרו עכשיו