קייטרינג בשרי כשר לאירוע קטן – הצצה מכיוון הבשר

שלום, כאן גבי, השף והבעלים של חברת קייטרינג הד שף.

הפעם אכתוב לכם קצת על בשר. כדי שתבינו מה הם בכלל השיקולים ולמה זה יכול להתאים..

הידע הנדרש כדי 'לטפל' בבשר הוא לא סתם ידע שאתה צובר תוך כדי עבודה. הוא הרבה הבנה מקצועית של תהליכים ביולוגים שקורים לנתח עצמו. הניסיון המקצועי, כמובן שנותן מיומנות וטכניקות נוספות שיכולות לשדרג, אך הבסיס הוא הידע המקצועי שמבין את התהליכים שהבשר עובר בשלב ההתיישנות ולאחר מכן בשלב המרינדה או הצלייה.

בשלב הראשון עלינו לבחור את הבשר!

ספקי הבשר, שאיתם אני עובד, כבר יודעים שאני קצת קשה. הם יודעים שאני לא נוטה להתפשר על שום דבר בכל הנוגע לבחירת הבשר – כי מגיע לכם את הטוב ביותר! ולכן מלכתחילה כשמגיע הבשר למטבח, הספקים שלנו כבר יודעים 'לא להתעסק עם גבי' ומגיעים אלינו הנתחים המובחרים ביותר. מתוך מה שמגיע אלינו כל נתח עובר סינון נוסף ונבדק על ידי באופן אישי. חשוב ללחוץ עם האצבע על הבשר ולראות איך הוא מגיב, לפי זה ניתן ללמוד על מידת הטריות שלו והעבודה שצריך לעשות עליו כדי להביא אותו למצב הטוב ביותר שניתן.

כמו כן, הצבע של הבשר מעיד על הארומות והטעמים שבו. גם לדרך בה חתכו אותו ולשומן שעוטף אותו, או מרכיב חלקים ממנו, יש תפקיד חשוב להמשך ההכנה שלו.. כאשר יודעים מראש למה נתח הבשר מיועד, אפשר גם להתאים את כמויות השומן שבו לפי הבישול שהוא יעבור והרי שבבישול הדבר הראשון שיוצא החוצה זה השומן שנשרף ראשון ובכך מאפשר לבשר עצמו להתבשל מבלי להתייבש. בחירת הנתחים לסוג המנות הרצויות היא השלב הראשון והחשוב ביותר.

מתחילים לטפל בבשר

אחרי שבחרנו את נתחי הבשר, צריך להתחיל לטפל בו. אז מה זה בעצם תהליך היישון שהבשר עובר? וכמה חשוב לתת לבשר את הזמן להתיישן בתנאים שנדרשים לתהליך יישון איכותי?

על מנת שנוכל לרכך את הבשר ובכך לשבח אותו, הן מבחינת הרכות והן מבחינת העסיסיות בטעמים שהוא עוצר בו, צריך ליישן את הבשר בתנאים מיוחדים לתקופה שבין כמה ימים לכמה שבועות, תלוי בנתח וביעד הסופי שלו בצלחת.. ממש כמו שריר בגוף, שיכול להתכווץ או להיות רפוי, כך גם בבשר שאנו ניגשים ליישן ישנו תהליך הרפיה והפרדה של חלבונים שפועלים בו על מנת לקבל תוצאה של בשר רך וטעים. צריך להתאים את הטמפרטורה, צורת התלייה ועוד כמה פונקציות משתנות – בהתאם לבשר עצמו ולייעוד שלו.

תהליך הבישול

והשלב האחרון בתהליך יצירת מנת בשר איכותית, הוא כמובן הבישול. אפשר להשרות אותו במרינדה ולהכין תבשיל קדירה חורפי, אפשר לצלות על הגריל ולהגיש בנוסח 'בשרים על האש' ואפשר לשלב עם פרודוקטים אחרים ולהכין אינספור מנות מיוחדות וטעימות.. כי כשהבשר איכותי ומטופל על ידי שף מקצועי כבר מהשלב הראשון, אפשר לעשות איתו כמעט הכל!

טוב נו, לא ממש הכל. אי אפשר להכין ממנו עוגת גבינה.

שלב ההכנה באירוע

בשלב ההכנה של הבשר באירוע, נדרש תזמון מדויק מאוד על מנת שהאורחים יקבלו אותו במידה הרצויה. כאשר מדובר בהגשת גריל בחיתוך במזנון, אני דואג שהחלק הימני והשמאלי יהיו עשויים עד הסוף והחלק האמצעי נותן מגוון אפשרויות של MW ועד MR , לכל אלו שאוהבים את הבשר שלהם אדום.. הכנת הבשר במהלך האירוע צריכה לאפשר נתח שמכיל בתוכו את כל סוגי המידות שאנשים אוהבים, ואז ניתן לשאול את האורח איך הוא מעדיף את נתח הבשר שלו ופשוט לחתוך לו מהאזור המתאים שיספק לו בדיוק את המידה האהובה עליו.

בקייטרינג הד שף אנחנו מבינים את הבשר. ועל מנת שהמפגש בניכם לבינו יהיה מוצלח, נשמח לשבת אתכם יחד, לנתח ולהבין את האירוע מבחינת האופי הייחודי שלו ולפי זה נמליץ ונתאים לכם את כל הפרטים הקטנים שמסביב. קייטרינג בשרי כשר זה ללא ספק אנחנו, אז אין לכם מה להתמהמה ולהתלבט.

התקשרו עכשיו