המדריך לבחירת קייטרינג טוב

לא בכול יום יוצא להרים אירוע, ועל כן כאשר מגיע הרגע, יש מספר החלטות שהכרחי לקבל בצורה מושכלת, ועל כן לצד קביעת יום, מקום וכמות מוזמנים, גם הכרחי לבחור בקפידה את הקייטרינג הרצוי. אותו קייטרינג שעליו ידברו ביום למחרת, אותו קייטרינג שבו האורחים תולים לא מעט תקוות ובאופן כללי אותו קייטרינג שיניע את כל האירוע לעבר האווירה הרצויה. כיצד אם כן בוחרים? ובכן ברור לכולם שטריות ואיכות, שיצירתיות ומקצועיות ושניסיון וכשרות מהווים גורמים משמעותיים, אך כיצד ניתן לוודא כל זאת, ואלו אלמנטים נוספים צרכים להילקח בחשבון בעת בחירת קייטרינג? בישלנו עבורכם תבשיל מנצח של עצות חשובות!

בשרי חלבי או בכלל טבעוני?

כאשר עומדים לבחור קייטרינג, חשוב ביותר לשים בצד העדפות קולינריות אישיות, ומנגד לבחון מה רוב האורחים עתידיים להעדיף. ראשית יש לבחון האם האורחים מחפשים מנות מסוגננות או מנות עממיות, מנות גדולות או מנות קטנות, מנות מיוחדות או מנות מוכרות. לאחר מכן יש לבחון האם הרוב הגדול יתחבר למנות בשריות, מנות חלביות, או בכלל למנות טבעוניות. לאחר שתענו, תוכלו למקד הרבה יותר ביעילות את הבחירה הרצויה.

מענה כולל עבור סך המוזמנים

לאחר שברור באיזה סוג תפריט וקייטרינג מתמקדים, השלב הבא יהיה לוודא האם הקייטרינג יודע להעניק מענה כולל עבור מוזמנים מיוחדים. פה אנחנו מדברים על אורחים שמקפידים על כשרות מסוימת, על אורחים שהם אלרגיים, על אורחים שהם צמחוניים, על אורחים שאינם יכולים ללעוס מאכלים יחסית קשים (מדובר בלא מעט מבוגרים), על אורחים שהם ילדים ועל כן הם מאוד בררנים וכדומה.

לא מתפשרים על מענה ממוקד

התחשבתם בהעדפות האורחים ועתה יש להתחשב בהעדפות שלכם, אם כי לא מבחינה קולינרית. שנסביר? יש לוודא שהקייטרינג הנבחר יודע להתאים את עצמו למקום הרצוי. אומנם אם בוחרים באולם או בגן אירועים רגיל אין זה משנה, אך אם האירוע עומד להתרחש בחוף הים, בחורש טבעי, או פשוט בבית שלכם, הרי שאז נדרש לוודא שהקייטרינג יודע להתמודד עם "תנאי שטח". לשם כך תבררו עם איזה ציוד הקייטרינג מגיע, כיצד הוא מתחבר לחשמל, אלו הכנות הוא מבצע מראש, האם הוא יודע לדאוג למגוון אלמנטים משלימים (כגון שולחנות ועריכה) וכדומה. כמו כן, יש לוודא האם הקייטרינג מתמחה בסוג התפריט הרצוי ויש לוודא האם הקייטרינג יודע להעניק שירות מתאים לכמות המוזמנים שעומדת על הפרק.

מחפשים ובודקים המלצות

לאחר שברור מה מבקשים, מתחילים לחפש המלצות על חברות קייטרינג איכותית ומומלצות. בנקודה זו יש לזכור שניסיון בהחלט חשוב, אך רזומה מנצח בגדול. אי לכך רצוי להתחיל לשאול, ולא רק חברים ובני משפחה, אלא גם קבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות. היו בטוחים שלאנשים יש לא מעט המלצות, על כן תנסו להגדיר במדויק מה מחפשים, ולאחר מכן תחפשו מספר המלצות שחוזרות על עצמן. לאחר שלב זה תעברו לבדיקה יותר מעמיקה. היכנסו לאתר של הקייטרינג ואם נראה מבטיח, תיצרו קשר. בנקודה זו יש לוודא מספר פרמטרים בסיסיים, ואם הכול נשמע מבטיח, רצוי לדבר עם 3 לקוחות קודמים. את הלקוחות הקודמים תתשאלו לגבי מקצועיות, טריות האוכל, איכות, כמויות, גמישות ויחס אישי. אם כבר ציינו יחס אישי, נחדד שבהחלט חשוב לבחון מהו היחס של חברת הקייטרינג כבר מהשיחה הראשונה, וזאת כי אינטראקציה פתוחה, נעימה ומזמינה בהחלט נדרשת.

מגיעים לאירוע כאורחים

אין לוותר על שלב הטעימות, ולא רק כי הוא מהנה. עם זאת, אל תתפתו להגיע לערב טעימות שמוקדש רק לכם, אלא תבקשו להגיע לאירוע של לקוחות אחרים, וזאת כי כך תקבלו תמונה הרבה יותר רחבה. בעת האירוע תבדקו שההגשה אסתטית, שיש מענה מספק מבחינת כמת האוכל והמלצרים, שהמבחר מרשים, שהאוכל מוקפד, שחומרי הגלם איכותיים, ושניתן מענה ממוקד ואדיב לדרישות פרטניות.

עוברים היטב על החוזה

הכול כבר תפור וסך הבחירות התקבלו? עדיין יש שלב חשוב שדורש התעכבות. במה מדובר? בבחינה מדוקדקת של החוזה. גם אם הכול מתנהל באופן חברי, יש לשמור על הפן המקצועי. תצפו לקבל חוזה שמרחיב בקפידה על כל סעיף אפשרי, כולל מספר מנות, סוג שתייה, כמות מלצרים, עלות מנה רגילה לצד עלות של מנה נוספת וכדומה. כמו כן, תוודאו שקיים ביטוח שמכסה מגוון טעויות אנוש (אל תתפשרו על כך), ושקיים סעיף שנוגע לביטול האירוע ברגע האחרון. עברתם על הכול? עתה רק נותר לבנות תפריט – בהצלחה!

התקשרו עכשיו